Kismama kinezio - tape
3.000 ft 20-30 perc
Időpontot kérek
Pocakra is lehet ragasztani?
Igen! A pocakragasztás a has haránt és hosszanti irányú ragasztását jelenti. Ennek a technikának a segítségével lehetővé válik a hasi terhelés csökkentése (a tape támaszt tud biztosítani), miközben a szalagok mérséklik a bőr túlnyúlását és a szöveti feszülést, így a terhességi csíkok (striák) kialakulásának esélyét is csökkentik. A pocakragasztás a hasizomvédelemben is fontos szerepet kaphat, hiszen az egyenes hasizmok szétnyílását megelőző ragasztás segítségével csökkenthető a rectus diastasis (szétnyílt hasizom) kialakulásának esélye is, és ezzel együtt a köldök illetve lágyéksérv is megelőzhető.
A pocakragasztás segítségével enyhíteni lehet a kényelmetlen, nehéz alváson, és a megnövekedett teher miatt kialakult deréktáji és keresztcsonti fájdalmakra is megoldást nyújthat a kinesio-tape. A ragasztást a manuálterápiával ötvözve azonnali fájdalomcsillapítás érhető el gyógyszerek nélkül, ami egy kismama esetében nagyon fontos szempont.
A várandósság egyik kellemetlen velejárója lehet a végtagok vizesedése is, amire szintén segítséget nyújthat a tape. Az ún. polip ragasztási technika elősegíti az ödéma elvezetését az érintett területről.
Mire kell figyelni a kismamák kezelésekor?
A terhesség első három hónapja alatt nem lehet hasra és derékra ragasztani, mert a tape növeli az alatta lévő területek, szervek biológiai aktivitását, fokozza a kismedencei keringést. Ebben az időszakban a beágyazódás védelme és támogatása az elsődleges, ugyanakkor gerincpanaszok esetén egyéni mérlegelést követően használható a tape.
Szülés után is jó szolgálatot tesz?
A kismamáknak a szülést követően is érdemes a kinezio tape-hez fordulni, hiszen segítségükre lehet a regenerációban. A striák, a szétnyílt hasizom illetve a gerincpanaszok kezelésében is kiváló alternatíva a kinesiology tape technika, de a mellgyulladás kezelésére is alkalmazható.
Praktikus tape tippek kismamáknak:
A kinesio-tape- kezelés során kerüljük az olajok, olajos krémek használatát, mert ez nem teszi lehetővé a szalagok megfelelő tapadását.
A felragasztott szalagokkal nyugodtan lehet tusolni, de a kádfürdőt, hosszú fürdőzéseket nem szereti a tape, mert leázhat.
A gyors tusolást követően arra is legyen gondunk, hogy törölközővel óvatosan felitatjuk a vizet a szalagokról, és hajszárítóval (max. 1 percig) szárítsuk.
A szalagokat óvatosan, vizes áztatással vagy olajos puhítással távolítsuk el.
Ritkán, de előfordulhat, hogy bőrünk érzékenyen reagál a szalag ragasztó anyagára.